TV Video

Trending:


Ayşe öğretmen yapay damar ile hayata tutundu

Ayşe öğretmen yapay damar ile hayata tutundu Rize'de Öğretmenler Günü'nde aort damarı yırtılan Ayşe Karaca isimli öğretmen suni damarla yeniden sağlığına kavuştu Rize'de 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kalp rahatsızlığı geçiren ve aort damarı yırtılan öğretmen Ayşe Karaca, Recep Tayyip...


Haluk Levent'ten Bakan Koca'ya SMA tepkisi: Yüzlerce çocuğun beklediği Zolgensma ilacı için bir açıklama gelmedi

"Ne yapacağız şimdi?"


Bakan Yardımcısı Birinci: Pandemi, sağlıkta dijital altyapımızın deprem testi gibi oldu

Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu İstanbul'da düzenlendi.


Korona virüsün hastalar üzerinde bıraktığı hasar 2 yıl boyunca izlenecek

Korona virüsün hastalar üzerinde bıraktığı hasar 2 yıl boyunca izlenecek Şanlıurfa'da korona virüs takip merkezi kuruldu Korona virüs geçirenler 2 yıl boyunca takip edilecek Aşılanma oranı en düşük iller arasında yer alan Şanlıurfa'da korona virüse yakalananların 2 yıl boyunca takip...


Son Dakika! Türkiye'de 2 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 192 kişi vefat etti, 21 bin 747 yeni vaka tespit edildi

Son dakika: Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayıları düne göre düştü. 2 Aralık'ta kaydedilen 24 saatlik verilere göre, 21 bin 747 vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 196'dan 192'ye düştü. İyileşen hasta sayısı 22 bin 284 olurken, toplam 354 bin 385 PCR testi yapıldı.


İyot eksikliği beslenme ile ilaçsız çözülebilir

Dünya üzerinde iyot eksikliği problemi yaşayan 30 milyon insan olduğunu ve bu durumun beslenmeyle doğrudan ilişkili olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapist Prof. Dr. Murat Hakan Terekeci, "İyot eksikliğinin önlenmesi için beslenmeye dikkat edilmesi gereklidir.


Gebelik döneminde varis oluşumunda artış görülebilir

Toplardamar sistemindeki değişikliklere bağlı olarak gebelerin yaklaşık yüzde 15'inde bacaklarda varis oluşumu görülebileceğine dikkat çeken Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr.


Kadın ve erkeklerde görülme oranı aynı

Kadın ve erkeklerde görülme oranı aynı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Aralık ayı konferans serisinde Behçet hastalığının tarihinden yola çıkarak göz hastalıklarında tanı ve tedavi yöntemleri anlatıldı. Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Tıp Fakültesi ...


Omicron: Güney Afrika'da yeni vaka sayısı son 24 saatte iki katına çıktı

Güney Afrika Sağlık Bakanlığı'ndan yetkililer yeni Covid varyantı Omicron'un ülke çapında enfeksiyonlarda büyük bir artışa sebep olduğu açıkladı.


Son dakika haberi: Pandemide artan estetik kaygılar erkekleri de operasyonlara yöneltti

Son dakika haberleri: Pandemide çokça alınan kilolar, depresyona kapı araladı.


SMA testi zorunlu mu? Evlilik öncesi SMA testi nasıl yapılır? SMA nasıl bir hastalık?

SMA testi ile genetik yolla ortaya çıkan Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığını önüne geçilesi planlanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca SMA Bilim Kurulu toplantısında alınan kararları açıkladı ve SMA taraması programını hayata geçireceklerini söyledi… SMA hastalığına ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen programla hem evlenecek çi...


Pfizer’dan corona virüs aşısı açıklaması: Her yıl gerekecek

Alman BioNTEch ile birlikte dünyada onaylanan ilk corona virüs aşısını geliştiren Pfizer’dan corona virüs aşılarının geleceği ile ilgili açıklama geldi. Pfizer patronu Dr. Albert Bourla, Covid-19 ile mücadele için her yıl aşılara ihtiyaç duyulacağını söyledi. Yıllık aşıların popülasyon bağışıklığını artırabileceğini belirten Bourla, şirketin Omicron varyantı için yeni bir aşı üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.


Omicron’a dair ilk bilimsel veriler geldi: 3 kat daha fazla yeniden enfekte etme yeteneğine sahip

Corona virüsün Omicron varyantının ilk kez tespit edildiği Güney Afrika'daki bilim insanları yeni varyantın, virüsün önceki versiyonlarına göre üç kat daha fazla yeniden enfekte etme yeteneğine sahip olduğunu duyurdu. Bu durumun, önceki enfeksiyonun Omicron'dan korumadığına dair ilk bilimsel bulgulardan biri olduğuna dikkat çeken uzmanlar, küresel olarak vaka sayısında artış beklediklerini söyledi.


İstanbul Eczacı Odası: Bulunamayan ilaçların sorumlusu değil mağduruyuz

"Bulunmayan ilaçlar sorunu, her geçen gün halk sağlığını olumsuz etkilemeye devam etmektedir"


5 bin yıllık şifa kaynağı bakır kaplara büyük ilgi

5 bin yıllık şifa kaynağı bakır kaplara büyük ilgi Bakır sürahiden su içmenin faydaları saymakla bitmiyor Binlerce yıldır kullanılan bakır kaplardan su içmenin ve yemek yemenin faydaları saymakla bitmiyor.


Son dakika haber... Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 21 bin 495 oldu

Son dakika haberler... 19 Tablosu' verilerini açıkladı.


Osmaniye Valisi Yılmaz: Canlar kaybediyoruz, bu konu çok önemli

SAĞLIK Bakanlığı'nın illere göre haftalık vaka haritasında göre 100 bin nüfusta 481,45 ile nüfusa oranla en fazla vakanın görüldüğü il olan Osmaniye'de Vali Erdinç Yılmaz, vatandaşları kurallara uyması noktasında uyararak, "İlla yasak mı koymamız lazım, ceza mı yazmamız gerek.


Günlük Burç Yorumları: 3 Aralık Cuma Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 3 Aralık'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 3 Aralık günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 3 Aralık Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. İşte 3 Aralık Cuma günlük burç yorumlarınız...


Son dakika... Ankara Şehir Hastanesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

Son dakika haberleri... Ankara Şehir Hastanesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği Ankara Şehir Hastanesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir farkındalık etkinliği düzenlendi.


Kütahyalı sağlık çalışanları, engellilere sevgilerini işaret diliyle anlattı

Kütahyalı sağlık çalışanları, engellilere sevgilerini işaret diliyle anlattı Kütahya'da Dünya Engelliler Günü nedeniyle işaret diliyle hazırlanan "Sev kardeşim" isimli şarka çekilen klip, sosyal medyada ilgi gördü.


'Lodos mideyi vurabilir'

Prof. Dr. Vedat Göral, “Lodos, insanların psikolojisi ve fiziksel enerjisi üzerinde de bir takım değişikliklere sebep olmaktadır. Psikolojik bozukluklar, kişide gaz, midede rahatsızlık kabızlık veya ishal şikayetlerinde bozulmalara neden olabilir” dedi. Gastroenteroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Vedat Göral, günlerdir Türkiye'yi etkisi altına alan lodo...


Geyiklerde ilk kez Covid-19a yol açan SARS-CoV-2 belirlendi

Geyiklerde ilk kez Covid-19a yol açan SARS-CoV-2 belirlendi Kanada resmi yayın kuruluşu CBCnin haberine göre, Kanada Çevre Bakanlığı Yaban Hayatı ekipleri, Quebec eyaletinin Eastern Townships bölgesinde 3 beyaz kuyruklu geyikte SARS-CoV-2 virüsünü tespit etti. Şu ana kadar vahşi ortamda yapılan taramalarda ilk kez bu virüsü saptayan uzmanlar, virüs...


Turizm fuarı ziyaretçileri cerrahi robotun başına geçti, sanal ameliyat yaptı

Turizm fuarı ziyaretçileri cerrahi robotun başına geçti, sanal ameliyat yaptı Robotik cerrahi, 15. Travel Turkey'de -"Sağlık turizmini saç ekiminden çıkarıp kanser cerrahisine çevirmek gerek" İzmir'de kapılarını 15.


İmplantta yeni teknoloji; tedavi sürecinin 7 güne düşmesi hedefleniyor

STR DENT Diş Poliklinikleri, yeni bir implant teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu.


Covid-19da temaslı takibi yapan ekip, dünyayı 228 tur dolaştı

Covid-19da temaslı takibi yapan ekip, dünyayı 228 tur dolaştı Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Sağlık Bakanlığı ve Birleşik Krallık Büyükelçiliği iş birliğiyle düzenlenen "Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu" kapsamındaki "Dijital Sağlık" konulu panelde "Türkiyenin Dijital Sağlık Altyapısı" başlıklı bir sunum yaptı. Sağlık Bakanlığınca...


"Pekmez toprağından" ilham alan doktorlar kanamayı durduran ilaç geliştirdi

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop ve ekibi, pekmez kaynatılırken içerisine katılan topraktan ilham alarak kanama durdurucu "Kandur KF" isimli ilacı geliştirdi.


İngiliz bilim kurulu üyesi: Omicron varyantı tehlikeli bir hale gelebilir

İngiltere’nin önde gelen bilim insanlarından Prof. Dr. Neil Ferguson, insanların Omicron varyantı nedeniyle, Covid'in daha hafif bir hastalığa dönüşeceğini varsaymalarının tehlikeli olacağı konusunda uyardı. Alfa varyantının, corona virüsün orijinal versiyonundan; Delta varyantının ise Alfa'dan daha ciddi bir hastalığa neden olduğuna dikkat çeken Ferguson, Omicron için de bu durumun geçerli olabileceği söyledi. Ayrıca, yeni varyantının oluşturduğu tehdidin aralık ayının sonuna kadar bilinemeceğini ve insanların aşılama ve koruyucu sağlık tedbirlerini bırakmaması gerektiğini vurguladı.


Kadın ve Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Ceyhan: "Her yüz kadından birinde erken menopoz görülüyor"

Kadın ve Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Ceyhan: "Her yüz kadından birinde erken menopoz görülüyor" "Erken teşhis edilince yumurtalık dondurma ile annelik korunabiliyor" Kadın ve Doğum Uzmanı Dr.


Bilecik valisi kendini görme engelli bireyler yerine koydu, gözleri kapalı bisiklet kullandı

Bilecik valisi kendini görme engelli bireyler yerine koydu, gözleri kapalı bisiklet kullandı BŞEÜ Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir; "Bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda da engelli personelimize ve engelli öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapmaktan çekinmeyeceğiz" Bilecik Valisi Dr.


ilk sağlık radyosu "Hayat FM" salgın döneminde umut oldu (1)

Tunus'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası halkı sağlık konularında bilgilendirmek ve farkındalığı artırmak hedefiyle kurulan "Hayat FM" yayınlarıyla büyük ilgi görürken, aşı oranlarının artmasında da önemli rol oynadı.


İşitme engellilere işaret diliyle sağlık bilgilendirmesi yapıldı

Adana'da işaret dili eğitimi alan 112 Acil Sağlık ekibi, işitme engellilere sağlık hizmetleri hakkında bilgi verdi.


Aşı Omicron'da etkili mi? Covid-19 geçirmiş olmak Omicron varyantından koruyor mu?

Alınan sıkı tedbirler ve devam eden aşılama kampanyalarına rağmen Covid-19'un yeni varyantları ortaya çıkıyor. Bunlardan şu an için tehlikelisi Delta derken, Omicron varyantı ile dünya gözünü Güney Afrika'ya çevirdi! Koronavirüsün yeni varyantı Omicron hakkında merak edilen bir konu da daha önce Covid-19 geçirmiş olup antikor üretmiş kişilerin bu v...


Son dakika... Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

Son dakika haberleri... Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir farkındalık etkinliği düzenlendi.


B12 vitamini nelerde var? Hangi besinlerde bulunur? B12 eksikliğine ne iyi gelir?

B12 vitamini vücut tarafından üretilemiyor ve kişinin bu vitamini tükettiği besinlerden alması gerekiyor. B12 eksikliği olan kişilerde ise en sık, depresyon, halsizlik, aşısı yorgunluk ve hafıza problemleri görülebiliyor. Peki, B12 vitamini nelerde var? Hangi besinlerde bulunur? İşte B12 eksikliği belirtileri ve yapılması gerekenler… B12 vitamini g...


Almanya'da aşı olmayanlara ağır kısıtlamalar getirildi

Koronavirüs vakalarında rekor artış yaşanan Almanya ulusal çapta seferberlik ilan etti.


Dikkat! Kıyafetleriniz vücudunuza tam oturmuyorsa...

Dikkat! Kıyafetleriniz vücudunuza tam oturmuyorsa... Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç. Dr. Kağan Kamaşak, son yıllarda sıklıkla karşılaşılan skolyoz rahatsızlığı ile ilgili "Kendiliğinden düzelme ihtimali çok düşük olan omurga eğriliğinin fizik tedavi, skolyoz egzersizleri ve cerrahi müdahaleler sayesinde tedavi edilebiliyor" dedi. Kamaşak, "Omurganın ...


İngiltere, Covid-19'un tedavisinde yeni bir ilaca onay verdi

İngiltere'de, Covid-19 nedeniyle hastaneye yatış ve ölüm ihtimalini yüzde 79 azalttığı tespit edilen monoklonal antikor ilacı Xevudy'nin kullanımına onay verildi.


Bu terapi ile insanlar kötü anılarından kurtuluyor

Bu terapi ile insanlar kötü anılarından kurtuluyor Kişilerin yaşadığı travmalar sonrası gelişen stres bozukluğu uygulanan eye movement desensitization and reprocessing terapisi ile tedavi edilebiliyor.


7 bini aşkın genetik hastalık tespit edilebiliyor!

Son yıllarda genetik alanındaki hızlı gelişmeler sayesinde, daha önce tanı konulamayan birçok hastalığa günümüzde tanı konulabiliyor. Doç. Dr. Ahmet Yeşilyurt, "Halihazırda hastalığın nedenini, yani genini bildiğimiz 7 binin üstünde tek gen hastalığı var. Bu hastalıkların toplam sayısı yüksek olmakla birlikte, pek çok genetik hastalık anne-baba ada...


Omicron' daha hızlı yayılacak ve aşısızları etkileyecek


Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Koç: Dünyaya örnek uygulamayı başardık

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, koronavirüs salgını sürecine değinerek, "Huzurevlerimizde çalışanlarımızla tedbirleri hayata geçirerek, dünyaya örnek olan çok güzel bir uygulamayı başarabildik" dedi.


Dünyada ilk! Koronayla mücadelede ilaç hamlesi! Faz- 2 çalışması tamamlandı

Dünyada ilk! Koronayla mücadelede ilaç hamlesi! Faz- 2 çalışması tamamlandı Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisiyle mücadele tüm dünyada aşılama ve ilaç çalışmalarıyla devam ederken İstanbul Üniversitesinden pandemiyle mücadelede çok önemli bir adım geldi. 16 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen çalışmada düşük-molekül-ağırlıklı heparin mad...


ŞANLIURFA - Kalın bağırsağı 6 yıldır dışarıda yaşayan çocuk ameliyatla sağlığına kavuştu

Şanlıurfa'da doğduktan hemen sonra "kalın bağırsak felci" geçirdiği tespit edilerek bağırsağı dışarıya alınan ve 6 yıldır bu şekilde yaşamını sürdüren çocuk, tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.


Korona virüsle mücadelede ilaç hamlesi: Faz- 2 çalışması tamamlandı

Korona virüsle mücadelede ilaç hamlesi: Faz- 2 çalışması tamamlandı İstanbul Üniversitesinde gurur günü: Korona virüse dünyada ilk kez kullanılan teknolojiyle geliştirilen ilaç Doç. Dr.


DSÖ’den Asya ülkelerine ‘vaka artışlarına hazırlıklı olun’ çağrısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Asya Pasifik Bölge Direktörü Takeshi Kasai, Omicron varyantı nedeniyle Asya ülkelerini vaka artışları konusunda hazırlıklı olmaya çağırdı. Direktör Kasai, “Covid-19 tüm dünyaya yayıldı ve gelecekte daha fazla vaka artışı görmek bizi şaşırtmamalı” derken, “Sınır kontrolleri varyantın yayılmasını geciktirebilir ve zaman kazandırabilir, ancak yeni vaka artışlarına hazırlanmalıyız” diye konuştu.


İngilizler e-Nabız'a talip: Bize de öğretin

Türkiye'deki dijital sağlık altyapısı, Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu’nda anlatıldı. İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu yetkilileri, Türkiye’nin dijital sağlık altyapısına hayran kaldıklarını dile getirerek "Bize de öğretin" talebinde bulundu.


Kan sulandırıcı kullanırken bunları tüketmeyin!

Koronavirüsün kanı koyulaştırıcı etkisi nedeniyle bu dönemde başta aspirin olmak üzere kan sulandırıcılar hekimler tarafından öneriliyor. Peki, bu ilaçları kullanırken özellikle hangi besinleri dikkatli tüketmek gerekiyor? Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Nuri Kurtoğlu, kan sulandırıcı kullanırken tüketildiğinde beklenmedik kanamalara yol açabilecek besinler ve kan sulandırıcı kullanımı hakkında bilgi verdi.


Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 21 bin 747 oldu

19 Tablosu' verilerini açıkladı.


Türk Sağlık-Sen, doktorlara yapılan iyileştirmenin tüm sağlık çalışanlarını kapsamasını istedi

Türk Sağlık-Sen üyeleri, doktor ücretlerine yapılacak iyileştirmenin diğer sağlık çalışanlarını da kapsaması talebiyle eylem düzenledi.


Bakan Koca: "Evlilik öncesinde SMA taraması zorunlu hale getirilmektedir"

Bakan Koca: "Evlilik öncesinde SMA taraması zorunlu hale getirilmektedir" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Evlilik öncesinde tüm çiftlere ve yeni doğan bebeklere SMA taraması yapılması programını hayata geçiriyoruz.