Müzik Video

Trending:


70 yaşındaki hastayı ambulansa yetiştirmek için kazma küreklerle yol açtılar

- 70 yaşındaki hastayı ambulansa yetiştirmek için kazma küreklerle yol açtılar Köylüler kilometrelerce yolu kazma küreklerle açtı UMKE ekipleri hastalara ulaşmak için yoğun mücadele gösteriyor Zonguldakın Ereğli ilçesinde şeker ve tansiyon hastası 70 yaşındaki kadın rahatsızlandı.


Pfizer CEO'sundan Omicron aşısı açıklaması: Birkaç ay içinde normale döneceğiz


Sağlık ekiplerinden yoğun kara rağmen hasta kurtarma operasyonu

- Sağlık ekiplerinden yoğun kara rağmen hasta kurtarma operasyonu Zonguldakta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ve ambulanslı sağlık ekipleri bir metreye yaklaşan kar kalınlığı nedeniyle hastaların imdadına yetişti.


Bezeler enfeksiyon ve kanser habercisi olabilir! Boyundaki bezeler büyüdüyse...

Vücudumuzun her yerine yayılmış olan bezeler sadece boyunda 200-300 civarında ancak sağlıklı bir insanda çoğu zaman bezeler kendini göstermiyor. Ne zaman ki vücutta bir enfeksiyon veya beklenmedik bir hücre çoğalması olıyor, işte o zaman onları hisseder hale geliyoruz. Vücuttaki enfeksiyon, kanser gibi yabancı oluşumlarla savaşan boyun bezeleri bu ...


Karda mahsur kalan UMKE ekibi paletli ambulans ile kurtarıldı

Karda mahsur kalan UMKE ekibi paletli ambulans ile kurtarıldı Malatya'nın pütürge ilçesinde hasta almaya giden Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), karda mahsur kalınca yardımına paletli ambulans yetişti.


Vücudu yanan bebeğin imdadına UMKE yetişti

Vücudu yanan bebeğin imdadına UMKE yetişti Bir metrelik karı aşıp bebeğe ulaştılar Gaziantep'te vücudu kaynar su dökülmesinden dolayı yanan bir yaşındaki bebeği yolu kapanan mahalleden UMKE ekibi alabildi.


Çanakkale'de 99 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan 99 yaşındaki Ayşe Vahide Gündoğdu, koronavirüsü yenerek hastaneden taburcu edildi.


ANKARAKA 40 şirkete tıbbi cihazlar hakkında bilgilendirme yaparak sertifika verdi

Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), Ankara'nın ilaç, tıbbi cihaz ve medikal ürünler alanında faaliyet gösteren 40 şirket ve girişimcinin kapasitelerinin artırılması hedefiyle tasarladığı İlaç, Tıbbi Cihaz ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı'nı tamamladı.


Yarıyıl tatilinde çocuk obezitesine karşı 10 kural

Dr. Fevzi Özgönül, "Okulda, parkta, markette, restoranda, etrafınıza baktığınızda bundan 10 yıl öncesinden, çok daha fazla kilo problemi yaşayan çocuk görmektesiniz. Hele ki pandemi döneminde bu sayı oldukça arttı. Çocuk ve gençlerde obezite sadece bir görüntü bozukluğu değildir. Aynı zamanda büyük bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunu eskiden çocuklarda görülmeyen bir çok organı etkileyen sağlık sorununun çocuklarda da görülmeye başlamasına neden oluyor." dedi.


İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan sağlıkçılara şiddete sert tepki

- (Özel)İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan sağlıkçılara şiddete sert tepki Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: "Sağlık ordumuza en küçük bir şiddete sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor" Tarihi geçmiş aşı iddialarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürü: "Anlık takip ediyoruz" İstanbul İl...


Şırnak'ta 5 saat süren hasta kurtarma operasyonu

Şırnak'ta 5 saatlik hasta kurtarma operasyonu Şırnak'ta 5 saatlik hasta kurtarma operasyonunda 55 yaşındaki vatandaş mahsur kaldığı köyden hastaneye ulaştırıldı.


5 yıldır kavga ediyorlardı, aldıkları müjdeyle matem havası bayrama döndü

- 5 yıldır kavga ediyorlardı, aldıkları müjdeyle matem havası bayrama döndü Diyarbakır'da, 5 yıldır çocukları olmadığı için sürekli evde tartışarak sancılı süreç geçiren çift, müjdeli haberi aldı.


Kar geldi! Peki karlı ve buzlu zeminlerde düşmemek için nasıl yürümeli?

Meteorolojiden gelen uyarılarla Türkiye’nin pek çok bölgesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma bekleniyor. Durum böyle olunca alınması gereken güvenlik önlemlerinin en başında sokakta yürürken ve araba kullanırken dikkat edilmesi gerekenler önem kazandı. Araçlar için karlı ve buzlu yollarda güvenli sürüşün yanı sıra yayaların da aynı şekilde bu zeminl...


Virüse tuzak kuran ilaç geliştiriyorlar; tüm varyantlarda etkili olacak

ABD'de yaşayan İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Unutmaz, "sentetik biyoloji" kullanarak Kovid'e karşı geliştirdikleri ilaç adayının detaylarını anlattı.


Batmanda Acil Sağlık ekipleri 80 yaşındaki Şebo dede için seferber oldu

- Batmanda Acil Sağlık ekipleri 80 yaşındaki Şebo dede için seferber oldu Batmanın Sason ilçesinde 3 bin rakım yükseklikteki Mereto Dağı eteklerinde rahatsızlanan 80 yaşındaki Şebo Babat için seferber olan 112 Acil Sağlık ekibi, karlı ve buzlu yolda 8 saatlik çalışmanın ardından Şebo...


Karla kaplı yollar 96 yaşındaki kalp hastası adam için aşıldı

Karla kaplı yollar 96 yaşındaki kalp hastası adam için aşıldı Vanın Erciş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan mahallede rahatsızlanan kalp ve tansiyon hastası, zorlu mücadelenin sonunda ambulansla hastaneye ulaştırıldı.


Kalp hastası olanlar dikkat

Günlük hayatta yenilen ve içilen besinler yaşam kalitesinin düzeyini ciddi oranda etkiliyor. Doktorunuzun tavsiye ettiği besinlerin yanı sıra mutfak alışkanlıklarınızı da gözden geçirmeniz gerekiyor olabilir. İşte hem kalp hastalarına iyi gelecek hem de sağlıklı beslenmenize yarar sağlayacak mutfak tüyoları.(Posta)


101 yaşındaki doktor 4üncü doz aşısını yaptırdı

- 101 yaşındaki doktor 4üncü doz aşısını yaptırdı Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, 4. doz hatırlatma aşısını yaptırmak isteyen 51 yıl hekimlik yapan 101 yaşındaki Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Galip Uzuncayı evinde ziyaret etti.


Araştırma: Covid-19'a bağlı ölümler D vitamini eksikliği ile bağlantılı olabilir

20 Avrupa ülkesinin sağlık verilerinin incelendiği çalışmada, D vitamini ile corona virüse bağlı ölümlerin engellenebileceği savunuldu.


Ortopedi ve Travmoloji Uzmanı Prof. Dr. Günel'den sırt çantası uyarısı

- Ortopedi ve Travmoloji Uzmanı Prof. Dr. Günel'den sırt çantası uyarısı İlkokul çağındaki çocuklarda sırt çantası seçiminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Profesör Dr. Uğur Günel, ara tatil sonrası için velilere uyarılarda bulundu.


Yedi yıl önce felç olan Filistinli genç aradığı tedaviyi Eskişehirde buldu

Yedi yıl önce felç olan Filistinli genç aradığı tedaviyi Eskişehirde buldu Uzm. Dr. Türkan Tünerir: Tek başına yürüyebilmeye başladı Filistinde 7 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle felç olan ve vücudunun sol tarafını sınırlı şekilde kullanabilen 25 yaşındaki Mohammad Masarwa...


Bu iki baharat kanserli hücrelerin büyümesini ve yayılmasını engelliyor!

Ulusal Bilimler Akademisi Bildiriler Kitabında yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, besin değerlerini daha iyi anlamak için halk arasında mercanköşk olarak bilinen keklik otu (oregano) ile zahter kekik olarak bilinen kekik (thyme) bitkilerinin bileşiklerine daha yakından baktı. Sonunda her iki bitkinin de kanser hücrelerinin büyümesini engelleye...


“Omicron mutasyonundaki ölüm oranı Delta’ya göre 8 kat daha az”

Almanya Robert Koch Enstitüsü veri uzmanı Profesör Christian Hesse, corona Omicron mutasyonundaki ölüm oranının Delta mutasyonuna göre 8 kat daha az olduğunu söyledi.


Onkoloji uzmanı istifa eden hastaneye yeni görevlendirme yapılmadı, kanser hastaları il dışına gitmek zorunda kalıyor!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde onkoloji uzmanı doktorun istifa etmesinin ardından yeni görevlendirme yapılmadığı için kanser hastaları mağdur oluyor. Ağır kanser hastaları tedavi için il dışına gitmek zorunda kalıyor. Cumhuriyet’ten Sena Tufan imzalı habere göre, doktor yokluğunda kanser hastaları çe...


Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 65 bin 503 oldu

SAĞLIK Bakanlığı'nın 'Günlük Covid-19 Tablosu'na göre son 24 saatte yapılan 392 bin 281 testte 65 bin 503 vaka tespit edildi, 185 kişi hayatını kaybetti.


Son dakika haberi | Diyarbakır'da gazdan etkilenen gence ambulans helikopterle ulaşıldı

Son dakika haberleri... Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinin Kırkkoyun köyünde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 19 yaşındaki Saadet Yılmaz, ambulans helikopterle kent merkezindeki hastaneye ulaştırıldı.


Hem zayıflatıyor hem hafızayı güçlendiriyor! İşte bamya tohumunun faydaları

Bamya tohumu, B ve C vitaminleri yönünden potasyum, demir, kalsiyum gibi mineraller bakımından oldukça zengin bir besindir. Aktarlarda bulabileceğimiz bu doğal ürün, alternatif tıp meraklılarının dikkatini çekiyor ve faydalarıyla şaşırtıyor. Peki bamya tohumunun faydaları nelerdir?


Boyunda şişlik ve çıtırtı hissine dikkat!

Yaklaşık 2 yıldır tüm dünyayı etkisi altında alan Covid-19 pandemisi ile ilgili yeni bilgiler bilim çevrelerince paylaşılmaya devam ediyor. Henüz kesin bir tedavisi bulunmayan Covid-19’da oldukça nadir görülen komplikasyon daha ortaya çıktı. Akciğerden kaynaklanan hava kaçağının göğüs kafesi iç kısmına ve buradan da boyun bölgesine kadar yayılmasın...


1 kilo sütten 1.5 kilo kaşar peyniri yaptıklarını sanıp sağlıklarını tehlikeye atıyorlar

1 kilo sütten 1.5 kilo kaşar peyniri yaptıklarını sanıp sağlıklarını tehlikeye atıyorlar Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Manavoğlu: "Kesinlikle tüketilmemesi gerekiyor" "Evde yapılan karışımın mikrobiyel açıdan da tehlikeler oluşturabilir" "Kilo fazlalığı, yağlanmaya sebep oluyor"...


Psikolog Sevim Buzkan Ertuğrul: "Öğrenciler tatili tatil gibi geçirmeli"

Psikolog Sevim Buzkan Ertuğrul: "Öğrenciler tatili tatil gibi geçirmeli" "Sömestr tatilinde çocuklar kaliteli zaman geçirmeli" Acıbadem Kayseri Hastanesi Psikoloğu Sevim Buzkan Ertuğrul, sömestr tatili ile ilgili yaptığı açıklamasında, çocukların eksikliklerinin tatilden sonra...


Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 72 bin 856 oldu

SAĞLIK Bakanlığı'nın 'Günlük Covid-19 Tablosu'na göre son 24 saatte yapılan 417 bin 161 testte 72 bin 856 vaka tespit edildi, 184 kişi hayatını kaybetti.


Pandeminin başkahramanları ödüllendirildi

Pandeminin başkahramanları ödüllendirildi Tekirdağda korona virüs salgınına karşı büyük mücadeleler veren sağlık çalışanlarının enleri başarı belgesi ile ödüllendirildi.


İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlundan sağlıkçılara şiddete sert tepki

- (Özel)İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlundan sağlıkçılara şiddete sert tepki Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: Sağlık ordumuza en küçük bir şiddete sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor Tarihi geçmiş aşı iddialarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürü: Anlık takip ediyoruz İstanbul İl...


'Pandemide uyuz vakaları yüzde 50 arttı'

SAĞLIK Bilimleri Üniversitesi Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği İdari Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Selda Pelin Kartal, pandemide kapalı alanlarda geçirilen sürenin artması nedeniyle uyuz vakalarında yüzde 50 artış yaşandığını söyledi.


Karne iyiyse de kötüyse de aşırı sevinç veya kızgınlıktan kaçının, ara tatilde sosyal medya detoksu yapın

- Karne iyiyse de kötüyse de aşırı sevinç veya kızgınlıktan kaçının, ara tatilde sosyal medya detoksu yapın Medical Park Elazığ Hastanesinde görev yapan psikolog Çağla Yılmaz, karne notu kötü olan öğrencilerin cezalandırılması kadar karne notu iyi olan öğrencilere aşırı bir övgü yapılmasının...


Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 72 bin 555 oldu

SAĞLIK Bakanlığı'nın 'Günlük Covid-19 Tablosu'na göre son 24 saatte yapılan 416 bin 453 testte 72 bin 555 vaka tespit edildi, 181 kişi hayatını kaybetti.


Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyor

Burun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtileriyle daha çok soğuk algınlığı ve mevsimsel grip gibi geçirilen Omicron varyantı, buna karşın özellikle aşısızlar, eksik aşılılar, bağışıklığı düşük ve kronik hastalıkları olan risk grubundaki kişilerde ağır seyrederek ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Atar, Omicron varyantı hakkında bilgi verdi.


Bingöl'de karlı yollar genç hasta için aşıldı

Bingöl'de karlı yollar genç hasta için aşıldı Bingöl'de UMKE, mezrada rahatsızlanan ancak kar nedeniyle yolların kapalı olmasından dolayı mahsur kalan genç için yolları aştı, hastaya ulaştı.


Kalp hastası yaşlı adam için zorlu mücadele

Kalp hastası yaşlı adam için zorlu mücadeleVAN Vanın Erciş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan mahalledeki kalp hastası yaşlı adam, ekiplerin zorlu mücadelesi sonucu hastaneye ulaştırıldı.


Uzmanı uyardı: Çocuklarda uzağı görememe sorunu artıyor

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Durlu, pandemi döneminde özellikle çocuklarda uzak görme bozukluğu olan miyopi oranında artış olduğunu söyledi.


Sağlık görevlisi yaşlı hastayı sırtında taşıdı

- Sağlık görevlisi yaşlı hastayı sırtında taşıdı Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde kar nedeniyle ilerleyemeyen ambulansa hastayı sağlık görevlisi sırtında ulaştırdı.


İzmir Valisi Köşger'den "rekor vaka" açıklaması

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, son 2 günde İzmir'de Kovid-19 vaka sayılarının rekor kırdığını söyledi.


Sağlıkçılar şifa, refakatçiler karanfil dağıttı

Sağlıkçılar şifa, refakatçiler karanfil dağıttı Hasta yakınları, sağlık çalışanlarına şiddetti böyle kınadı Düzcede hasta yakınları, son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddete tepki göstermek için anlamlı bir etkinlik düzenledi.


Evlerinde mahsur kalan hastaları ekipler kurtarıyor

Evlerinde mahsur kalan hastaları ekipler kurtarıyor Zorlu çalışmalar sonucu karlı yollar açılarak tek tek hastalara ulaşılıyor Adıyaman'ın Besni ilçesinde ekipler, yolları karla kapanan köylerdeki hastalara ulaşmak için seferber oluyor.


Son dakika haber | Batmanda 112 çalışanları hayat kurtarmak için adeta karla savaşıyor

Son dakika sağlık haberi: - Batmanda 112 çalışanları hayat kurtarmak için adeta karla savaşıyor Batmanda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle geçit vermeyen yollarda hastalarına ulaşmaya çalışan 112 acil ambulans ekipleri, 1 metreyi aşan kar ve buzlanma nedeniyle adeta karla savaşarak hastalarına ulaşabiliyor.


Covid: Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, kısıtlamalar nedeniyle düğününü iptal etti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, açıklanan yeni Covid kısıtlamaları kapsamında kendi düğününü iptal ettiğini duyurdu.


Prof. Dr. Osman Müftüoğlu: Hipoglisemiyi ciddiye alın

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, okurlarını, “Hipoglisemiyi ciddiye alın” diye uyardı. Müftüoğlu, “Eğer sık sık ve hiç ilgisiz zamanlarda “tatlı bir şeyler yemek” isteğiyle kıvranıyorsanız... Eğer öğün atladığınızda sinirlilik, alınganlık, kaygı ve benzeri ruhsal sorunlar yaşıyorsanız... Eğer yemek yiyince ortadan kalkan bir halsizlik hali başlıyor, ener...


Havadaki mobil hastane... Ambulans uçaklar bir vakaya işte böyle gidiyor

Havadaki mobil hastane... Ambulans uçaklar bir vakaya işte böyle gidiyor Ambulans uçak ekibi kapılarını İHAya açtı Sağlık Bakanlığı envanterine 2010 yılında katılan ambulans uçaklar, gerektiği zaman adeta bir hava hastanesine dönüşebiliyor.


Çağrıların yüzde 76sı asılsız... Ambulanslar nereye gidiyor? diye merak edip 112yi arayanlar var

Çağrıların yüzde 76sı asılsız... Ambulanslar nereye gidiyor?


Lahana kanser hücresinin oluşması ve çoğalmasına karşı önleyici bir besin

Lahana kanser hücresinin oluşması ve çoğalmasına karşı önleyici bir besin Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Rabia Özaslan: Sindirildikten sonra ortaya çıkan C, E vitamini ve enzimler kanser hücresi oluşumunun engellenmesinde etkili oluyor Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme...