TıRNAKLARı HıZLı UZATıYOR, GüçLENDIRIYOR! ELLERINIZE DüZENLI OLARAK SüRüN, ETKISI INANıLMAZ

Güçlü, sağlıklı ve uzun tırnaklara sahip olmak artık hayâl değil. Cildiniz gibi elleriniz ve tırnaklarınızda her zaman bakıma ihtiyaç duyar. Ellerini gün içerisinde farklı yüzeyler ile temas eder. Bu sebeple de nemini kaybeder ve yıpranır. Tırnaklarınız güçsüzleşir ve kırılır. Tırnaklarınızın kırılmasını engellemek ve hızlı uzamasını sağlamak için faydalanabileceğiniz pek çok doğal yöntem var. Vitamin zengini bazı doğal yağlar tırnakları hızlı bir şekilde güçlendiriyor ve ellere canlılık katıyor.

Cilt, saç ve vücut bakımınız kadar tırnaklarınızın bakımı da büyük önem taşır. Gün içerisinde cildiniz gibi elleriniz de dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Tırnaklarınızın çabuk kırılmasının pek çok sebebi vardır. Sağlıksız beslenme, yetersiz bakım, genetik faktörler gibi pek çok etken tırnakların hasar görmesine kırılmasına sebep olur.

 

Güçlü tırnaklara sahip olabilmek için ellerinizin bakımınızı önemsemelisiniz. Tırnaklarınızın hızlı uzamasını desteklemek ve güçlendirmek için öncelikle sağlıklı beslenmelisiniz. Vitamin kaynağı besinleri düzenli tüketerek tırnaklarınızın kırılmasını engelleyebilirsiniz.

Cilt bakımında çok sık kullanılan bazı doğal yağlar tırnak bakımında da kullanılıyor. Doğal yağlarlar tırnaklarınıza ve ellerinize masaj yaptığınızda tırnakları besliyor, elleri nemlendiriyor. Tırnak bakımında kullanabileceğiniz doğal yağları Posta.com.tr okurları için derledik.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Üzüm çekirdeği yağı genellikle hücreleri onarması ve yenilemesiyle çok sık kullanılır. Üzüm çekirdeği yağını tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağı tırnak köklerini güçlendirir. Tırnakların sert ve güçlü uzamasına yardımcı olur. İnce tırnakların kırılmasını engeller. Tırnak yüzeyinde bir güç kalkanı oluşturur.

Üzüm çekirdeği yağı C,D ve E vitamini açısından çok zengin bir yağdır. Üzüm çekirdeği yağı, katiküllerinizi besleyerek tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Üzüm çekirdeği yağını tırnak diplerine ve kütiküllerine uygulayın. Etkili sonuç için 2 veya 3 hafta boyunca günde 2 kez düzenli olarak uygulayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Tırnaklarınıza ılık hindistancevizi yağıyla masaj yapmak, tırnakların uzamasını sağlayabilir. Hindistan cevizi yağı, E Vitamini ile doludur ve harika bir antioksidan kaynağıdır. Her gece uyumadan önce parmak tırnaklarınıza Hindistancevizi yağı ile masaj yapın ve sonunda farkı göreceksiniz.

ZEYTİNYAĞI

Hasarlı, kırılgan tırnaklarınız varsa, zeytinyağı en iyi seçeneğiniz olabilir. Doğada kolayca geçirgen olan zeytinyağı, tırnaklarınızın iç tabakasına kadar ulaşır, onu yatıştırır ve tüm kuruluklarını giderir.

Ayrıca kan dolaşımına yardımcı olur ve tırnak büyümesine yardımcı olur. Biraz sızma zeytinyağını ısıtın ve tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize yaklaşık beş dakika hafifçe masaj yapın. Ellerinizi eldivenle örtün ve bir gece dinlendirin.

SARIMSAK YAĞI

 

Sarımsak, tırnak büyümesini desteklemeye yardımcı olan selenyum açısından zengindir. Tırnaklarınızı dilimlenmiş bir parça sarımsakla ovun. Bu size çok acı geldiyse kendi sarımsak yağınızı yapabilirsiniz. Bu sarımsak yağını tırnak maskesi olarak kullanın. Bunu haftada bir deneyin.

LİMON SUYU

C vitamininin tırnakları güçlendirme konusu da çok yardımcı olduğu bilinir. Limon suyu da güçlü bir C vitamini kaynağıdır.

Limon suyunu düzenli olarak tırnaklarınıza sürerek kırılmalarını ve soyulmalarını engelleyebilirsiniz.

Limon suyu ile hem tırnaklarınızı güçlendirebilir hem de hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tırnaklarınızdaki bakterileri de bu şekilde yok edebilirsiniz.

1 dilim limonu günde en az 1 kez el ve ayak tırnaklarınıza sürün. 5 dakika boyunca bu şekilde tırnaklarınıza masaj yapın. Daha sonra ılık su ile durulayın.

2023-05-24T08:02:31Z dg43tfdfdgfd