GECE 1 DAMLA SüRüNCE HüCRE ONARıMıNı DESTEKLIYOR! ANTI-AGING KORUMA SAğLAYAN TEK YöNTEM, DOğAL BOTOKS ETKISI

Doğal cilt bakım yöntemleri özellikle son zamanlarda popüler hale geldi. Cildini önemseyen ve cilt bakımı yapan herkes profesyonel ürünler kullanmak yerine doğal ürünleri kullanmayı tercih ediyor. Doğal yağlar da cilt bakımında sıklıkla kullanılıyor. Hücre yenileyici özelliği olan yağlar, kısa sürede cilde gençlik aşılıyor. Ancak yağları cilde sürerken doğru zamanda ve doğru yöntemle uygulamak gerekiyor. Yağların anti-aging özelliğinden faydalanmak için cilt bakım rutininize dahil etmeniz gerekiyor.

Aydınlık, canlı, genç ve kusursuz cilde sahip olmanın yolu düzenli olarak bakım yapmaktan geçiyor. Yağlı, karma, hassas ya da kuru ciltler sürekli bakıma ihtiyaç duyuyor.

Cilt bakımı yapmadan önce mutlaka cilt tipinizi çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve ince çizgileri dolgunluk kazandırmak için cildinize uygulayabileceğiniz bazı bakım yağları var.

A, C, E vitamini bakımından zengin olan bu doğal yağlar cildi kısa sürede onarıyor. Cildinizde yaşınız ilerledikçe kolajen kaybı yaşarsınız. Kolajen üretiminin azalmasıyla birlikte cildinizde yaşlanma belirtileri gözle görülür hale gelir, cildiniz sarkmaya başlar.

Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve cilt hücrelerini canlı tutmak için doğal yağları bakım rutinine dahil edebilirsiniz. Adeta gençlik aşısı görevi gören bu doğal yağlar, güçlü botoks etkisiyle cildi sıkılaştırma görevini üstleniyor.

YASEMİN YAĞI

Yasemin yağı hücre yenileyici yağların listesinde ilk sırada yer alıyor. Cildin sarkmasının önüne geçerek gözenekleri sıkılaştırıyor. Cildi toparlıyor. Pamuğa damlatarak yüzünüze ya da vücudunuza uygulayabilirsiniz. 2 günde 1 kere uyguladığınızda cildinizde sıkılaşma meydana gelecektir.

JOJOBA YAĞI

Jojoba yağı çok güçlü bir nemlendiricidir. Bu özelliği ile cilde kaybettiği nemi geri kazandırır. Özellikle yağlı ciltler için muhteşem özelliklere sahiptir. Çünkü jojoba yağı cildin sebum üretimini dengede tutar.

Jojoba yağı cildin doğal yağı ile benzer bir kimyasal yapıya sahiptir. Jojoba yağı komedpjenik özelliği ile akne oluşumuna da sebep olmaz.

Jojoba yağı doğal bir leke giderici olarak da kullanılabilir. Cilt yüzeyinde oluşan koyu halkaların görünümünü en aza indirir. Hassas ciltleri yatıştırır.

Jojoba yağı güçlü bir nemlendirici olduğu için cildin kırışmasını da engeller. Jojoba yağını gece uyumadan önce 1-2 damla sürün. Sabah cildinizi arındırı

ARGAN YAĞI

 

Argan yağı cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Argan yağı, Omega-3, 6 ve 9 gibi yağ asitlerinin güç merkezi olarak kabul edilir. Argan yağı bu özelliği ile cilt bariyerini güçlü hale getirir. Bu yağ asitleri cildin bariyer fonksiyonunu iyileştirir, kuruluğu önler ve cildinizi çeşitli enfeksiyonlardan korur.

KUŞBURNU YAĞI

Anti-aging koruma sağlayan yağlardan biri olan kuşburnu yağı, cilt hücrelerini onarıyor.

Özellikle sivilce, akne ve siyah nokta lekelerini ortadan kaldırıyor. Cilt üzerinde bir güç kalkanı oluşturan kuşburnu yağı, cildin dış etkenlerden ve mevsim geçişlerinden dolayı hasar görmesini engelliyor.

Kuşburnu yağı güçlü bir A vitamini kaynağı. Kuşburnu yağının mucizevi etkileri, içeriğinden bulunan linoleik asitten kaynaklanır.

Bitkisel kökenli bir tür Omega-6 yağ asidi olan linoleik asit, cildin yenilenmesini sağlar. Kuşburnu yağını gece uyumadan önce cildinize masaj yaparak sürün. Sabah daha canlı ve aydınlık bir cilte uyandığınızı göreceksiniz.

ZEYTİNYAĞI

E vitamini bakımından çok zengin olan zeytinyağı, hücre onarımına destek olur. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü en aza indirir. Cilde dolgunluk kazandırır.

Zeytinyağı cilt lekelerini hafifletir. Zeytinyağı A, D, E ve K vitaminleri içerir. Ellerinize, cildinize ve saçlarınıza rahatlıkla zeytinyağını uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı cildi nemlendirdiği için dış etkenlere karşı güçlü hale getirir.

Zeytinyağından en güçlü verimi almak için mutlaka doğru uygulamanız gerekir. Gece uyku öncesi cildinizi temizledikten sonra birkaç damla zeytinyağını masaj yaparak cildinize uygulayın.

Zeytinyağını günlük nemlendirici kremlerinizin içerisine ekleyerek de kullanabilirsiniz.

2023-05-24T09:02:32Z dg43tfdfdgfd